Browsed by
Author: admin

Държавно първенство за мъже и жени

Нa провелото се държавно първенство за мъже и жени, отборът на Таекуондо Фитнес завоюва 3 отличия. Никол Чорбанова спечели златото след две срещи, Ралица Петрова се задоволи със сребро във по-горната категория, поради липса на състезателки в титулярната й, а Желязко Костадинов остана трети при мъжете до 68 кг. Поздравления на състезателите за чудесно свършената работа и благодарности за подкрепата от по-малките ни въпитаници и техните родители

Hereya Open 2016Херея Оупън 2016

При девойките до 49 кг се оформи клубен финал след като Мария Чанева победи Емилия Тасева с 5:0, а Естел Гълъбова победи Беатрис Гелкова с 20:7. В крайна сметка на финала Мария надделя и се окичи със златото. За Естел остана сребърния медал. Боряна Райчева при кадетките до 33 кг беше безапелационна с 9:3 на финала и за пореден път грабна първото място. Останалите състезатели играха добре, но не успяха да се доберат до медалите.

Трети турнир за Купата на корейския посланик

През изминалия уикенд се проведе третия турнир за Купата на корейския посланик заедно с държавното първенство за юноши и девойки. Над 250 състезателя се включиха в надпреварата. От отбора ни се отличиха: Анелия Тодорова – деца II група до 33 кг – злато Стефан Минчев – деца II група до 48 кг – злато При юношите и девойките Ралица Петрова се отличи с първото място при 59 кг, а Мария Чанева се поздрави със сребро в категория до 49 кг….

Read More Read More

Greece Open 2016

Great competition for Lora Katsarova at Greece open 2016 and gold medal with 6:1 in the final. Nikol Chorbanova won bronze medal un the seniors female -49 kg at the Greece open G1 2016             Лора Кацарова със златен медал от Greece Open 2016 след страхотна игра 6:1 на финала. Никол Чорбанова с бронз от Greece open 2016 при жени до 49 кг.

Държавни първенства за деца, кадети и мъже и жени до 21 години.

На 28 май 2016 г. в спортната зала в гр. Дупница се проведоха едновременно държавните първенства за деца, кадети и мъже и жени до 21 години. В състезатението взеха участие почти 400 състезателя от 30 клуба от страната. Нашият отбор беше представен от 22 състезатели. При най-малките дебют в клас Б направиха Алекандър Бюсон (деца I до 36 кг) – бронз, Тодор Гаджалов (деца I до 27 кг) – бронз и Румен Бориславов (деца I +40 кг) – сребро. Александър…

Avgusta OpenАвгуста Оупън

На 17 април се проведе за първи път международния турнир “Avgusta Open”. Състезанието се проведе в гр. Стара Загора, организиран от местния клуб „Августа“ и Българска федерация по Таекуондо. Отборът ни бе представен от 6 състезателя. Георги Тасков, един от ветераните в отбора показа страхотна игра срещу доста по-висок и тежък противник. Гого контролираше играта почти през цялото време и водеше в резултата. За съжаление в третия рунд момент невнимание и Георги позволи на противника му да вземе преднина….

Купата на президента на световната федерация

Габриела Кацарова с бронзов медал от турнира за “Купата на президента на световната федерация” в немския град Бон!!! Другия наш участник – Борислав Найденов почива в първия кръг, спечели среща срещу противник от Белгия, но загуби в следващия сблъсък с Германия. Ралица Петрова победи в първата си среща в Бон, но за съжаление противоречиво съдийско решение я лиши от победата във втората среща.

Sofia Open 2016София Оупън 2016

На 26 и 27 март се проведе най-масовото състезание по таекуондо в България до момента. Близо 1200 състезатели от 11 държави взеха участие в София Оупън“, организирано от СК „Рамус“ и Българска Федерация по таекуондо. Клу бът ни взе участие с 20 състезателя във всички възрастови групи. През първия ден своя дебют при кадетите направиха бронзовия медалист от европейското за деца през 2014 г.Георги Тасков и съотборника му Иван Петров. Кадетките стартираха много успешно с два златни медала…

Two titles for the women of “Taekwondo Fitness” from the National ChampionshipsДве титли при жените за “Таекуондо фитнес” от Държавното първенство

На провелото се на 6 март държавно първенство за мъже и жени Ралица Петрова завоюва шампионската титла в категория до 57 кг,Никол Чорбанова остана без конкуренция за златото при 53 килограмовите жени, а Желязко Костадинов направи дебют при мъжете до 68 кг с бронзов медал. Следваща спирка – откритото първенство на Холандия.